Turgut Altınok, mal beyanı iddialarına yanıt verdi

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Turgut Altınok, duyurduğu mal beyanı hakkında ortaya çıkan iddialara yanıt vererek, “Siyasete girmeden önce kazanılmış, hak edilmiş mal varlığımın tartışılması abesle iştigaldir. Zira belediye başkanlığım döneminde mal varlığım artmamış azalmıştır” dedi.

Turgut Altınok, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Togo kulelerinde ortaklığının olduğu ve Antalya’da 600 evi bulunduğu iddialarının gerçek dışı olduğunu belirtti. Altınok, bu haberlerin moral bozukluğu içerisinde yapılmış manipülatif çabalar olduğunu belirterek, “Yönlendirilmiş anket sonuçlarının aksine sokakların ve Başkentimizin şahsıma olan teveccühü ve güveni yükselmiş, sonuçlar hızla lehimize dönmüştür ki, bu moral bozukluğu ve çaresizlik içerisinde seviyesizce uydurulmuş yalan haberler süratle servis edilmeye başlanmıştır. Siyasete girmeden önce kazanılmış, hak edilmiş mal varlığımın tartışılması abesle iştigaldir. Zira belediye başkanlığım döneminde mal varlığım artmamış azalmıştır” ifadelerine yer verdi.

“Bunların tamamı külliyen yalan ve iftiradan ibarettir”

Turgut Altınok açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bunların tamamı külliyen yalan ve iftiradan ibarettir. Hakkımda bu ve benzeri hayal ürünü, gerçek dışı, kötü niyetli, yalan ve iftira içeren panik duygusuyla yaptırılan haberleri paylaşan, yayan, duyuranlar ve yorum yapan, her türlü yorumu yayan müfteriler hakkında, bu açıklamalarımdan sonra aynı çirkin davranışlara devam etmeleri halinde yasal süreç başlatılacaktır. Sayın Murat Ağırel hakkında iddia olarak ve kaynak göstermeden ve dahi şahsıma sorulmadan servis ettiği yalan haberler sebebiyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x